ידיעות

 • 25/06/2013 אוסף הקלטות מחודש ל-Shining השבדית עם סולנים שונים 0

  להקת הדיפרסיב \ בלאק מטאל השבדית Shining הכריזה על הוצאה חדשה ומיוחדת בשם 8 ½: Feberdrömmar I Vaket Tillstånd דרך חברת התקליטים Dark Essence. האוסף החדש יכיל שירים שנלקחו מהאלבומים Livets ändhållplats [מ-2001] ו-III: Angst – Självdestruktivitetens Emissarie [מ-2002], כאשר כמו בכל אלבום של ההרכב, הם יהיו שישה במספר. עם זאת, האוסף לא יכיל את הגרסאות המקוריות, אלא גרסאות שהוקלטו מחדש על בסיס ההקלטות המוקדמות של אותם שירים ביחד עם שישה סולנים שונים. סולן ומנהיג הלהקה, Niklas Kvarforth, מסר: "אני שמח שיש לנו הזדמנות להציג את השירים האלו עם עבודת הקלידים הנפלאה של Lars Fredrik Fröslie, שלא השכלנו לעשות בה שימוש עד האלבום השישי שלנו VI: Klagopsalmer [מ-2009]. כל הסולנים שנעזרנו בהם מעוררי השראה והטירוף שלהם הוא ברכה לאלבום, וחלקם אף שרים בשפת האם שלהם, מה שנשמע לי מוזר בהתחלה, אבל נראה לי שהקונספט לשיר שירים שלנו בצרפתית, הונגרית ונורווגית יספק הן את המעריצים האדוקים והן את הספקנים."

 • 22/06/2013 Turisas חושפת את העטיפה והשם של האלבום הבא 0

  Turisas הפינית הכריזה כי האלבום החדש והרביעי שלה ייקרא Turisas2013 והוא ישוחרר ב-26 באוגוסט דרך חברת Century Media. אלבום זה, כמו קודמיו, הופק ע"י סולן ומנהיג הלהקה Mathias "Warlord" Nygård והוקלט על ידו וע"י הגיטריסט Jussi Wickström בבקתה מחוץ להלסינקי שבפינלנד. את הליכי המיקס והמאסטר ביצע המפיק Jaime Gomez Arellano, שעבד בין היתר עם Primordial, Ulver ו-Ghost. מ-Nygård נמסר: "בכל הנוגע להפקה, הפעם עשינו את ההפך הגמור מאשר ב-Stand Up And Fight [מ-2011]. האלבום החדש גולמי ונותן בראש, אך עדיין משקף את הסאונד הגדול שמאפיין אותנו. מעריצים מביאים לתשומת לבנו את העובדה שאנחנו טובים בהופעות, ורצינו שהאלבום החדש יהיה מבוסס יותר על היתרונות שלנו בזירה הזו מאשר על תזמורתיות מאסיבית. זה עומד להיות האלבום המגוון ביותר שלנו ואפילו אם השירים נשמעים שונים זה מזה, המכנה המשותף שלהם הוא האנרגיה הבלתי נדלית". כזכור, לקראת ההופעה של Turisas בישראל בתחילת חודש אפריל, ערכנו כאן ב-Ov Metal ראיון עם מנהיג הלהקה ובין השאר שוחחנו על האלבום החדש.

 • 22/06/2013 Annihilator מתכוננת לשחרר את Feast באוגוסט 0

  ענקית הת'ראש מטאל הקנדית Annihilator הכריזה כי ב-23 באוגוסט השנה תשחרר את האלבום ה-14 שלה, Feast. האלבום, שייצא לשוק דרך חברת UDR הגרמנית (בה חתומות Motörhead, Saxon ו-Girlschool), ישוחרר במספר גרסאות, כאשר אחת מהן תהא "ידידותית לסביבה" uתכיל דיסק שני בשם Re-Kill, בו מבחר של 15 משירי העבר של Annihilator, שהוקלטו מחדש ב-2012. המנהיג, הגיטריסט והחבר המייסד היחיד שנותר בלהקה, Jeff Waters, מוסר: "אם לומר את האמת, אנחנו בין הלהקות הבודדות שלאורך ההיסטוריה הארוכה שלהן דגלו בכנות, יושרה והתמדה בתעשייה הנוקשה הזו, במיוחד בז'אנר שלנו." כזכור, Annihilator הקנדית קיימת מאז 1984 ואת אלבום הבכורה שלה, Alice In Hell, שיחררה ב-1989. לאורך השנים חברי הלהקה התחלפו על בסיס קבוע כש-Waters נותר עמוד התווך של ההרכב, אך מאז 2003 (והאלבום All For You מ-2004) משמש Dave Padden כסולן הלהקה, וכן כגיטריסט שני בהופעות ובחלק מהאלבומים.

  לרשימת השירים החדשים והמוקלטים מחדש »

 • 22/06/2013 פרטים מלאים על "המבוך" של Fleshgod Apocalypse 0

  הרכב הדת' הסימפוני מאיטליה, Fleshgod Apocalypse, ישחרר את אלבומו השלישי, Labyrinth, ב-16 באוגוסט דרך חברת Nuclear Blast. ההרכב עבד פעם נוספת עם Stefano "Saul" Morabito על המיקס והמאסטר, כאשר העטיפה והאיורים הנוספים נעשו ע"י האמן הבריטי Colin Marks (שעבד בין היתר עם Kataklysm ו-The Fading). המתופף Francesco Paoli, סיפר: "באלבום תמצאו את השילוב המושלם בין נקודות החוזק שלנו להפקה הטובה ביותר שזכינו לה… צללנו היישר לעומקה של המוזיקה ופירקנו אותה לחתיכות… כנות ואיכות משתלמים, תמיד, ולכל מי שתומך בנו – מגיע רק את הטוב ביותר… קחו את הזמן, תאזינו לו ותלכו לאיבוד במבוך!" הגיטריסט \ סולן, Tomasso Reccardi, הוסיף: "הקונספט של האלבום מתמקד באגדה המיתית [היוונית] על המבוך של קנוסוס. כל דמות קשורה לעניין הזה, איכשהו. התמקדנו בהיבט הפילוסופי על מנת לייצג את כל היבטי העולם הקלאסי. חקרנו את העניין בהקפדה יתרה מתוך שיגעון לתחום, והצלחנו להביא אותו לידי מטאפורה לזמנינו אנו, ככל שהמבוך יכול להיות מומשל לחיפוש האינסופי למי שאנחנו באמת. אני בטוח שתהיו מופתעים מכך בדיוק כמונו".

  לרשימת השירים באלבום »

 • 19/06/2013 עטיפה ופרטים על האלבום השישי של Watain 0

  הרכב הבלאק מטאל השוודי Watain ישחרר ב-19 לאוגוסט את אלבומו החמישי, The Wild Hunt, דרך חברת התקליטים Century Media. המיקס לאלבום נעשה באולפני Necromorbus השוודיים על ידי המפיק Tore Gunnar Stjerna (מתופף Funeral Mist ו-Corpus Christii לשעבר). האמן הפולני Zbigniew M. Bielak (שעבד עם Deströyer 666, Vader, Absu ו-Ghost), שעבד בעבר עם ההרכב, היה אחראי על העטיפה. סינגל ראשון מתוך האלבום, בשם "All That May Bleed", יהיה זמין החל מסוף חודש זה. לגבי השיר, סיפרה הלהקה: "זהו פן אחד מני רבים של אלבום מגוון, אבל משמש כהצצה הטובה ביותר בשל הטירוף האדיר שבו והרוע שמהווה את בסיסו. מילות השיר הן הזמנה להקזת דם פולחנית, קנאות אקסטטית והקרבת קורבנות אדם… עלינו לזרות את מלחו של השטן על פצעיו של ישו!" בסינגל ייכלל גם קאבר לשיר "Play With The Devil" של Taiwaz השוודית, ובו יתארח Gottfrid Åhman מ-In Solitude בסולו גיטרה.

  לטריילר ולרשימת השירים באלבום »

 • 19/06/2013 אלבום שישי ללהקת הדת' \ גריינדקור האמריקאית Exhumed 0

  להקת הדת' מטאל \ גריינדקור האמריקאית Exhumed הכריזה כי תשחרר את האלבום השישי שלה, שייקרא Necrocracy, ב-2 באוגוסט דרך חברת Relapse Records. הקלטות האלבום נעשו באולפני Arcane Digital Recording שבאריזונה, ארה"ב, עם המפיק Ryan Butler (שעבד גם עם Misery Index ו-Nightrage). תפקידי התופים הוקלטו באולפני Trench שבקליפורניה, ארה"ב, עם המפיק John Haddad (שעבד גם עם Abysmal Dawn, Hirax ו-Murder Construct). סולן הלהקה, Matt Harvey, מוסר: "אנחנו ממש נלהבים לשחרר את האלבום החדש ב-2013. אנחנו סבורים שזהו האלבום הכבד ביותר שלנו עד היום ולא יכולים לחכות להזדמנות ראשונה לעלות עם השירים האלו לבמה. האלבום מצליח להיות גם קליט יותר וגם בשרני יותר מקודמו All Guts, No Glory [מ-2011] ואנחנו מקווים שתהנו ממנו. כנראה שתמצאו בו כמה שירים לפחות לתת איתם בראש ולהשתכר לצליליהם! נתראה בדרכים!"

  לצפייה בטריילר ולרשימת השירים »

 • 19/06/2013 שיר ראשון ל-Deadlock הגרמנית עם הסולן המחליף 0

  Deadlock הגרמנית תשחרר אלבום חדש בשם The Arsonist ב-26 יולי דרך חברת Napalm Records. קליפ-מילים לשיר ראשון בשם "Dead City Sleepers" זמין כעת לשמיעה. האלבום יהיה הראשון של הלהקה עם הבסיסט John Gahlert בעמדת השירה – זאת בעקבות עזיבתו של הסולן Johannes Prem בסוף 2011 – כאשר את תפקיד הבסיסט ימלא Ferdinand Rewicki. על המיקס של האלבום אחראי Eike Fresse (גיטריסט \ סולן Dark Age) מאולפני Hammer, כאשר המאסטרינג נעשה ע"י Olman Viper (שעבד גם עם Caliban) מאולפני Hertzwerk. את העטיפה עיצב Niklas Sundin הנודע – גיטריסט Dark Tranquillity, שעבד גם עם Eternal Tears Of Sorrow, Arch Enemy ו-Nightrage. כמו כן, באלבום ייכלל קאבר לשיר "Small Town Boy" של שלישיית הסינת'פופ Bronski Beat, שהתפרסם בעבר בעולם המטאל בעקבות הקאבר של Paradise Lost ולאחרונה גם בעקבות Atrocity ו-Delain.

  להאזנה ולרשימת השירים »

 • 10/06/2013 שיר בכורה ל-Witherscape של Dan Swanö 0

  המוזיקאי והמפיק השוודי Dan Swanö, הודיע כי אלבום הבכורה של Witherscape, פרויקט הפרוגרסיב \ דת' מטאל החדש שלו ושל הרב-נגן Ragnar Widerberg, יייקרא The Inheritence וישוחרר ב-29 ביולי דרך חברת התקליטים Century Media, כאשר שיר ראשון בשם "Astrid Falls" זמין כעת לשמיעה. Swanö הרחיב: "לאלבום קונספט מורכב המחולק לפרקים. בקצרה, אומר כי הסיפור מתרחש בכפר נידח בצפון שוודיה בעשור הראשון של המאה ה-19. הדמות המרכזית חיה בסטוקהולם ובאה מרקע אמיד, ועם מות בני משפחתו, מיידע אותו עורך דינו כי קיבל בירושה אחוזה רחבת ידיים. מאחר ולא ידע על קיומה עד לאותו רגע, החליט לחקור את הסוגיה, וברגע שהגיע, הצרות החלו להגיע בצרורות." Swanö הוסיף על העטיפה, אותה עיצב האמן Travis Smith (שעבד עם Katatonia, Barren Earth ורבות אחרות): "אני ושותפי להרכב מוצאים עניין רב בבניינים גדולים ונטושים. עד מהרה היה ברור לנו כי האחוזה הזו, אותה יורשת הדמות הראשית בסיפור שלנו, תופיע על עטיפת האלבום. Travis הביא לידי ביטוי ויזואלי, בדיוק על-טבעי ממש, את הרעיונות שלנו. הוא עשה עבודה מופלאה בתרגום הרעיונות הכתובים שלנו לתמונה אמיתית."

  להאזנה ולרשימת השירים »

 • 10/06/2013 שיר להאזנה ופרטים מתוך האלבום הבא של Chimaira 0

  להקת הגרוב \ מטאלקור האמריקאית Chimaira פרסמה את רשימת השירים והעטיפה של האלבום החדש והשביעי שלה, Crown Of Phantoms, אשר ישוחרר ב-30 ביולי דרך חברת eOne Music. כזכור, הלהקה פנתה לגיוס כספים דרך האתר IndieGoGo על מנת לממן גרסה מיוחדת לאלבום החדש, והכפילה את היעד המקורי שעמד על 30,000$. על כך סיפר הסולן Mark Hunter: "כשהקמתי את הלהקה רציתי לעשות מטאל כבד ואיכותי, מעין הלחמה של כל מה שאני אוהב. השינויים שעברו על ההרכב העניקו לי הזדמנות לעבוד עם מוזיקאים מוכשרים מאין כמותם ולחקור תחומים חדשים. גיבוש ההרכב הנכון היה הכרחי לעשיית האלבום, שאני מאמין שהוא המשוגע והמרגש ביותר שעשיתי עד היום. העבר מגדיר אותנו בעוד שההווה הוא שמשפר אותנו." לגבי האלבום עצמו, הוסיף: "אנחנו רוצים שהאלבום הזה יכיל את התמצית של מה שהמעריצים אוהבים, אבל גם דברים שיעניינו אנשים שהם מוזיקאים. איכות הנגנים בלהקה היא וירטואוזית ממש… כל הקשיים דווקא נתנו לנו את הדחף להוכיח את עצמנו." ניתן להאזין לשיר ראשון בשם "All That's Left Is Blood".

  להאזנה, לצפייה בטיזר ולרשימת השירים »

 • 10/06/2013 סולן Dream Theater ישחרר אלבום סולו שלישי 0

  James LaBrie, סולן ענקית הפרוגרסיב מטאל Dream Theater, הכריז כי ישחרר אלבום סולו שלישי בשם Impermanent Resonance, ב-29 ביולי דרך חברת InsideOut Music. מ-LaBrie נמסר: "עבורי, האלבום משלב את הסגנונות והכיוון המוזיקלי שהיו נוכחים בהוצאות הקודמות, וממשיך אותם. ההבדל הוא שהמוזיקה באלבום החדש מספרת כיצד השירים מתפתחים ומגבשים זהות – וזה היעד האולטימטיבי של כל להקה: הם עוצמתיים, קליטים, מלאים בנקודות שיא ובעיקר, מוזיקליים. קל להבחין עד כמה הכתיבה וההרכב עצמו נעשו כולם בוגרים יותר. אני מרגיש, בשיא הכנות, שהאלבום הזה הוא התמצית והעיקר שלנו." כמו קודמו, האלבום עבר הליך מיקס ומאסטר אצל המפיק הנודע Jens Bogren מואלפני Fascination Street השוודיים (שעבד עם Orphaned Land, Opeth, Symphony X ולהקות נוספות). העטיפה עוצבה ע"י האמן הברזילאי Gustavo Sazes (שעבד עם Firewind ו-Angra, בין היתר). עוד נמסר כי Peter Wichers (גיטריסט Soilwork לשעבר) לקח חלק בכתיבת השירים והקליט חלק מתפקידי הגיטרות.

עמוד 1 מתוך 71123456101520אחרון »